opienkunka

Praca opiekunki kojarzy się bardzo często zmieniają, która cały czas mieszka z rodziną, która ją zatrudnia. Niekiedy rzeczywiście może się tak zdarzyć. Zatrudnienie w prywatnych domach jest to jedna z najczęściej wybieranych form zatrudnienia w takim zawodzie, ale nie tylko tak możemy pracować jako opiekunka. Gdzie jeszcze możemy szukać zatrudnienia jako opiekunka do dziecka? Sprawdź, lepiej pracować na etat czy zdecydować się na pracę na własny rachunek?

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/opiekunka-do-dziecka-na-etacie-czy-wlasnej-dzialalnosci/

Gdzie szukać zatrudnienia na etacie jako opiekunka do dziecka?

Praca jako opiekunka do dziecka możemy znaleźć zależnie od poziomu naszych udokumentowanych kompetencji. Zajmować się dziećmi sąsiadów, rodziny czy innych osób możemy praktycznie zawsze, bez posiadania żadnych formalnych kwalifikacji. Potrzebna jest nam jedynie obiecująca i godna zaufania prezentacja. Ofert takich możemy szukać w internecie, na portalach z ogłoszeniami o pracę. Wynajmujące cię rodzina może zwrócić się o dofinansowanie ZUS. W taki sposób, jeżeli zatrudniając na przykład na umowę zlecenie, zapłacą Ci mniej, a Twoje ubezpieczenie będzie pokrywało państwo. Jeśli posiadasz wykształcenie pedagogiczne, pracy możesz szukać w przedszkolu czy specjalistyczny w szkołach. Dodatkowo istnieje również sieć prywatnych i publicznych świetlic, które zajmują się dziećmi do czasu, aż rodzice wyjdą z pracy. W takich miejscach zatrudnienie na etat zazwyczaj jest praktyką. Musisz jednak być świadomym tego, czy wówczas godziny pracy przesuwają się na popołudniowe czy nawet wieczorne. Pracy szukać możemy również w okresie zimowym czy wakacyjnym jako opiekunka wychowawczyni podczas ferii, kolonii, obozów i prywatnych wyjazdów dla dzieci. Do takiej pracy potrzebne nam będzie jednak skończony kurs.

Prywatne przedszkole – własny pomysł na biznes

Inną formą zatrudnienia, a przy tym dość ciekawym pomysłem na biznes jest otwarcie własnego prywatnego przedszkola. Zainteresowanie takimi placówkami z wzrasta wraz z problemem znalezienia miejsc dla swoich pociech w publicznym przedszkolu. W takich sytuacjach rodzice decydują się na powierzenie swoich dzieci do placówek prywatnych. Musimy wówczas założyć działalność gospodarczą oraz zgłosić posiadanie przedszkola do urzędu gminy. Wówczas będziemy podlegać nadzorowi sanepidowskiemu oraz kuratoryjnym. Aby zachęcić rodziców do korzystania z naszych usług, nie wystarczy bazować na deficytach miejsce w placówkach publicznych. Trzeba również zaproponować interesujące zajęcia, dodatkowe, smaczne jedzenie, a także profesjonalną opiekę.

Zobacz też: http://www.miejscedobrejenergii.pl/jak-zostac-nauczycielem-jezyka-obcego-wyksztalcenie-zawodowe/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here