Sposoby na przechowywanie lakierów

Zadbane i eleganckie paznokcie to bardzo ważny element kobiecego wizerunku. Nieestetyczne popsują każde wrażenie. Warto zadbać o ładny i starannie wypielęgnowany look, zaopatrując się w zestaw do wykonywania hybrydy i lakiery. Gdzie jednak je przechowywać?

Zastanawiasz się, jak przechowywać lakiery do paznokci? Jest kilka produktów, dzięki którym można zadbać o porządek i sprawić, że ich używanie będzie łatwe i szybkie – nie stracisz czasu na poszukiwania konkretnego koloru itd. Lakier, który jest odpowiednio przechowywany, posłuży długo i nie wyschnie przedwcześnie. Do wykonania zabiegu manicure będzie można dokonać komfortowej aplikacji. A zatem – w czym je przechowywać?

Kuferek na kosmetyki i inne pomysły

Do przechowywania kolekcji lakierów przyda się m.in. pudełko, kasetki, organizery, kosmetyczka, osobna przegroda w szafce łazienkowej lub pojemny kuferek kosmetyczny. Oprócz lakierów znajdzie się w nich miejsce też na inne akcesoria do pielęgnacji paznokci, np. pilniczki, drewniany patyczek do odsuwania skórek, płatki kosmetyczne, bawełniane waciki, oliwki itd.

Wśród produktów popularne są pojemne profesjonalne kuferki dla kosmetyczki – np. na kółkach, dla ułatwienia transportu, a także wyposażone w kluczyk jako zabezpieczenie wyposażenia. Będą idealne dla makijażystek i manicurzystek w ich codziennej pracy.

Do użytku domowego, jako miejsce na lakiery hybrydowe i przydatne akcesoria, sprawdzą się te mniejsze, przypominające niewielkie walizeczki lub po prostu większe kosmetyczki. Są one wyjątkowo praktyczne i wygodne w użyciu, a poza tym występują w różnych modelach – każda z kobiet może wybrać ulubiony design. Popularne są m.in. eleganckie skórzane czy też metalowe.

Zadbaj o porządek i higienę

Przede wszystkim pamiętaj o zasadach higieny. Warto na bieżąco dbać o porządek i czystość kosmetyków, sprawdzać ich daty ważności i wyrzucać te zużyte itd. Jeśli nawet uda Wam się nim pomalować paznokcie, lakier szybko popęka lub się pokruszy. Lakiery powinno przechowywać się na pionowo, w chłodnym miejscu, bez dostępu do światła i wilgoci. Jeśli się przewrócą i ubrudzą, należy je od razu wyczyścić.

Lodówka

Niektóre kobiety lubią przechowywać lakiery w lodówce. Nie jest to jednak dobre rozwiązanie, gdyż ich konsystencja jest najlepsza w określonym przedziale temperatur – w granicach 10-15 stopni. Zbyt niska temperatura doprowadzi do ochłodzenia, co może zmienić strukturę lakierów. Wtedy będzie już bezwartościowy – zmiana konsystencji jest nieodwracalna. Popularne są próby rozcieńczania go, np. wodą, ale nie przyniosą oczekiwanego rezultatu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here