Zakup mieszkania w Stalowej Woli – czy warto?

0
1011

Nie inaczej jest także, gdy chodzi o nieruchomości na sprzedaż Stalowa Wola to na przykład miasto, gdzie ceny mieszkań tez wciąż niestety rosną. Pomimo tego, że nie jest to, aż tak duża miejscowość to jak pokazują trendy wiele osób poszukuje mieszkań właśnie w Stalowej Woli. Wynikać może to chociażby z tego faktu, że miasto wydaje się być dość ciekawym miejscem do osiedlenia się na stałe. Z jednej bowiem strony nie należy ono do miast dużych, co powoduje, że nie doświadczymy w nim na przykład ulicznych korków lecz z drugiej jest na tyle spore, by znaleźć tu wszystko co konieczne jest do komfortowego funkcjonowania.

Biorąc jednak niejako pod lupę rynek nieruchomości w Stalowej Woli na stronie https://kazo.pl/stalowa-wola widać wyraźnie, że wzrost cen, może być na tym terenie ściśle związany z małą ilością budowanych mieszkań. Zgodnie więc z regułami współczesnej gospodarki taka zaburzona równowaga pomiędzy popytem a podażą sprawia, że ceny muszą rosnąć. Oczywiście nie każdy potrzebuje od razu nowego mieszkania, lecz, gdyby miastu udało się pozyskać ich większa ilość to można przypuszczać, że wówczas i ceny nieruchomości chociaż trochę by spadły.

No dobrze a jak wygląda sytuacja z mieszkaniami na wynajem w Stalowej Woli? Otóż tych jest nieco więcej, lecz znów z drugiej strony zakup nieruchomości na wynajem w tym mieście może być nieco ryzykowny. Gdy weźmiemy bowiem pod uwagę nieruchomości na sprzedaż Stalowa Wola wówczas może być ciekawym kierunkiem, lecz pod względem zakupu na wynajem już niekoniecznie. Powodem jest tu stosunkowo niska liczba osób studiujących.

Stalowa Wola nigdy nie była i nie będzie bowiem prężnym ośrodkiem akademickim. Pewnym naturalnym procesem jest to, że zdecydowana większość osób, chcących podjąć studia na uczelni wyższej wybierze dający dużo większe perspektywy i możliwości edukacyjne sąsiedzki Rzeszów. Gdy jednak porównamy oba te miasta pod względem ceny mieszkań to z pewnością Stalowa Wola wypadać będzie lepiej. Niestety z żalem trzeba powiedzieć, że wielu młodych osób nie będzie niestety jeszcze długo stać na zakup mieszkania choćby i w Stalowej Woli o Rzeszowie już nie wspominając.

Zobacz też aktualne ogłoszenia nieruchomości w Nowym Sączu >>

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here