Czy wiadomo kiedy skończy się koronawirus

Pierwszy odnotowany przypadek COVID-19 w Polsce zarejestrowany został 4 marca 2020 roku. Jednocześnie wielu ekspertów twierdzi, że pandemia w naszym kraju miała miejsce wcześniej. Jednak najważniejszym pytaniem nurtującym teraz Polaków jest: kiedy się skończy pandemia koronawirusa?

Co będzie latem?

Niektórzy eksperci prognozowali, że w lipcu tego roku pandemia powinna stracić na sile, a zachorowania mogą ustać. Takie rokowania związane były z przekonaniem, że koronawirus ginie w wyższej temperaturze. Stąd w zimowych i wiosennych miesiącach wiele osób przestrzegało obowiązujących obostrzeń zgodnie z zaleceniami rządu. Teraz jednak mimo nakazów nastąpiło rozluźnienie. Ludzie często nawet w miejscach publicznych, takich jak sklepy, czy też urzędy często nie noszą masek. Skupiają się w też grupy i nie dezynfekują rąk po kontakcie z innymi osobami lub przedmiotami.

Pesymistyczny scenariusz

Szczyt epidemii w Polsce był w marcu, kwietniu i maju. Potem dochodziły informacje, że zachorowań jest coraz mniej, a wykonywane testy dawały wynik ujemny. Koronawirus zdawał się być ujarzmiony przynajmniej w pewnym stopniu. Jednak niedawno znów zaczęły pojawiać się niepokojące informacje potwierdzające analizę tajnego raportu rządu Wielkiej Brytanii, opisującego że to jeszcze nie koniec, gdyż epidemia COVID-19 może potrwać do wiosny 2021 roku. Mimo, że przedstawione tam wyniki nie dotyczą Polski, to otwarte granice mogą mieć negatywne konsekwencje dla obywateli naszego kraju.

Co będzie jesienią?

Pod koniec czerwca rzecznik Ministerstwa Zdrowia przekazał wiadomość, że jesienią koronawirus powróci. Będzie to tak zwana druga fala pandemii. Zwrócił się do osób zarządzających sklepami i innymi placówkami związanymi z handlem, żeby pouczali klientów o przestrzeganiu obostrzeń. Chodzi, tu głównie o zachowanie odpowiedniego dystansu pomiędzy kupującymi, noszenie maseczek i dezynfekcję rąk zarówno przed jak i po wyjściu z placówki. Tylko od rozsądku obywateli zależy, jaka będzie skala nawrotu COVID-19, i czy w ogóle do niej dojdzie.

Warto trzymać rękę na pulsie i posiadać odpowiednią wiedzę na temat koronawirusa. Można ją uzyskać na platformie Adamed.expert. Znajdują się tam rzetelne informacje przekazywane przez doświadczonych ekspertów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here