Broda atrybutem męskości!

Obecnie coraz więcej mężczyzn zastanawia się nad zapuszczeniem brody. No właśnie – zastanawia się. Dlaczego? Co sprawia, że mężczyźni zainteresowani noszeniem brody odpuszczają sobie ten pomysł?

            Moda na brodę chyba jeszcze nie minęła i nie zapowiada się, aby szybko miało to nastąpić. Z zarostem czy wspomnianą brodą mężczyźni czują się pewniejsi siebie i – często bywa i tak – że wyglądają po prostu dojrzalej. Nikomu nie trzeba przypominać memów, które pokazują mężczyzn przed i po goleniu. Z dorosłych, postawnych mężczyzn – nagle zmieniają się w chłopców. Broda daje poczucie stateczności, odwagi. Jest i zawsze będzie pewnym wyróżnikiem. Mężczyzna noszący brodę kojarzy się z dojrzałością. Nie każdemu podoba się taki styl. Jest jednak wielu, którzy marzą o zapuszczeniu brody i przekonaniu się czy taka wersja „samego siebie” będzie dla nich odpowiednia. Powód jest prosty. Zanim uzyskają odpowiednią długość – rozmyślają się. Dlaczego? O brodę należy dbać.

Jak odpowiednio pielęgnować brodę?

Samo umycie uniwersalnym mydłem czy szamponem naszej brody nie wystarczy. Decydując się na zapuszczenie wymarzonej brody musimy mieć świadomość, że do naszej codziennej rutyny pielęgnacyjnej będziemy musieli wpleść kilka dodatkowych kroków. Podstawą będzie mycie jej odpowiednim szamponem czy modelowaniem jej. Przydatny okaże się również olejek do brody, który ją odżywi i ułatwi czesanie. Konieczne będzie odpowiednie strzyżenie, które możesz wykonać sam, ale nie musisz. Fryzjerzy, albo inaczej – barberzy specjalizują się w profesjonalnym podcinaniu naszego zarostu.

Po co olejek do brody?

Zakładamy, że wielu z Was, czytających ten artykuł zastanawia się po co używać specjalnego olejku do brody. Odpowiedź jest prosta. Często golenie czy podcinanie sprawiało, że odrastające włoski są twarde i szorstkie. Trudniej je utrzymać w pożądanym przez nas stanie. Jeszcze trudniejsze okazać się może rozczesanie splątanych, twardych włosów. Tak, tak – czesanie również jest konieczne. Samo gładzenie brody nie wystarcza, abyśmy wyglądali odpowiednio. Zapuszczając brodę łatwo możemy zniechęcić się, gdy nasz wygląd w lustrze nie odpowiada nam. Przyczyną może być właśnie zła pielęgnacja naszych włosów. Olejki do brody pomogą odżywić brodę, nadać blasku i umożliwić rozczesanie. Dzięki niemu właśnie włosy będą wyglądały na zdrowsze i silniejsze. Będą bardziej podatne na stosowane przez nas zabiegi. Odwiedzając stronę faceman.pl znajdziesz wszystkie produkty i akcesoria do pielęgnacji zarostu i brody, jakie możesz sobie wyobrazić.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here