Czy szybkie odchudzanie jest zdrowe?

Ciągłe dążenie do doskonałej figury, emanujące z ekranów telewizora gwiazdy o wspaniałej sylwetce to czynniki, które determinują w nas chęć schudnięcia. Na drugi plan zazwyczaj schodzi kwestia zdrowotna, a motywujemy się jedynie atrakcyjnym wyglądem. Na kanwie ogromnej popularności odchudzania, dbania o zewnętrzny wygląd, powstało nie tylko tysiące diet, ale także programów ćwiczeniowych, które mają nam pomóc osiągnąć upragnioną wagę. Niekiedy można znaleźć przepisy na wyjątkowo drastyczne diety, które mają nas odchudzić w kilkanaście dni. Czy są bezpieczne?

Zachowaj zdrowy rozsądek!

            Konieczność pozostawania na diecie powinna być uwarunkowana nie tylko zbyt wysoką wagą ciała, ale także problemami zdrowotnymi. Najlepiej skonsultować się z profesjonalnym dietetykiem, który oceni, czy jesteśmy już na etapie, kiedy wdrożenie diety staje się niezbędne. Nie liczy się bowiem sam wskaźnik BMI, którzy wszyscy dość łatwo policzymy, ale także analiza składu ciała. To bardzo ważny element mający wpływ na prawidłowe postrzeganie naszej wagi. Można pokusić się o zakup profesjonalnej wagi do analizy składu masy ciała, aby w zaciszu domowym sprawdzać, co się zmienia i w jakim kierunku powinniśmy podążać.

 

Chudnę w 10 dni!

            Takie ogłoszenia najczęściej spotkamy w Internecie, szukając odpowiednich diet. Nie warto wierzyć w tak szybkie efekty, chyba że są wynikiem głodówki, która z kolei dla naszego organizmu może być wycieńczająca. Najczęściej tego rodzaju diety przygotowywane są przez osoby, które z profesjonalną dietetyką nie mają nic wspólnego. Można osiągnąć szybki efekt, drastycznie ograniczając jedzenie, jednak z pewnością nie będzie to dobre dla naszego organizmu. Trzeba pamiętać, iż najważniejsza jest dieta zbilansowana, która pozwala na stopniową, bezpieczną redukcję wagi. Dlatego też warto skontaktować się z dietetykiem, aby ustalić prawidłowy model żywienia. Szybkie odchudzanie to także efekt ćwiczeń, które powinniśmy wykonywać niezależnie od wagi. Odpowiednia forma jest bardzo ważna. Wystarczy zapisać się na treningi na siłowni lub samodzielnie ćwiczyć w domu. Warto wówczas zakupić rowerek stacjonarny lub bieżnię, czyli sprzęt do tzw. ćwiczeń aerobowych, które umożliwiają redukcję tkanki tłuszczowej. Pożyczki online mogą być dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą posiadać odpowiedni sprzęt, bez nadwyrężania budżetu domowego.

 

Wiedza to podstawa

            Każda dieta powinna być opracowana z uwzględnieniem nie tylko analizy składu ciała konkretnej osoby, ale przede wszystkim odpowiadać na jej problemy zdrowotne, nietolerancje pokarmowe, czy najzwyczajniej-preferencje smakowe. Jakiekolwiek uniwersalne diety, które odnoszą się do każdego człowieka, nie będą aż tak skuteczne, jak ta opracowana indywidualnie dla nas. Chcąc schudnąć warto pójść na siłownię i wykupić profesjonalne treningi wraz z dobraniem prawidłowej diety. Pracują tam trenerzy personalni, którzy będą w stanie opracować indywidualny plan żywieniowy, skorelowany z poziomem naszej aktywności fizycznej. Odpowiednia realizacja zaleceń pozwoli nam bezpiecznie schudnąć w założonym czasie. Możemy także zakupić sprzęt sportowy do domu. Własna mała siłownia to idealna okazja do tego, by w wolnej chwili poświęcić czas dla swojej sylwetki. Pożyczki online mogą pomóc w urządzeniu takiej siłowni. Pamiętajmy jednak o terminowej spłacie pożyczki online.

            Dieta jest bardzo ważna pod warunkiem, że odpowiada na indywidualne potrzeby naszego organizmu. Jakikolwiek uniwersalizm nie jest wskazany, ponieważ często cierpimy na różne dolegliwości, które wymagają przyjmowania konkretnych posiłków. A te w diecie mogą być zabronione. W takiej sytuacji najlepiej skontaktować się z dietetykiem lub trenerem personalnym i chudnąć w odpowiednim czasie. Diety-cud, które mają zniwelować masę ciała w ciągu zaledwie kilku dni, nie powinny nam zaprzątać głowy. Zbilansowane posiłki z odpowiednią dawką aktywności fizycznej będą na pewno lepsze, a efekt długofalowy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here