włosy

Platynowy blond to marzenie nie jednaj kobiety. Jest to również najbardziej porządany odcieni włosów, jakie można sobie wyobrazić. Jednak z fryzjerskiego punktu widzenia nie jest on wcale taki łatwy do otrzymania. Zawsze coś tylko wydaje się  proste, a w rzeczywistości takie nie jest. Wielu producentów farb zapewnia, że ich produkt pozwoli na uzyskanie perfekcyjnego efektu. W rezultacie nie zawsze jest jednak, tak, jak wyglądało to na zdjęciu z opakowania farby.

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/jak-rozjasnic-wlosy/

Jak farbować ciemne włosy?

Kluczem do tego jest rozjaśniacz. Bez tego nie będziemy w stanie nic zrobić. Najlepiej, żebyśmy miały go w większej ilości, ponieważ zabieg z pewnością nie skończy się na jednym rozjaśnianiu. Dodatkowo będziemy potrzebować również oksydantu, czyli specjalnej wody, która jest dodawana do farb zakupionych w drogerii.

W przypadku rozjaśniania włosów najlepiej jest skorzystać z oksydantu 6 lub 9%. Takie rzeczy są dostępne do kupienia głównie w sklepach internetowych bądź w hurtowniach fryzjerskich, dlatego też lepiej zrobić większe zamówienie niż później kamuflować włosy i poszukiwać kolejnego pudełka rozjaśniacza.

Jak rozjaśnić włosy? 

Jeżeli mamy już wszystko, co będzie nam niezbędne do rozjaśnienia włosów, to możemy śmiało przystąpić do najważniejszej części, jaką jest rozjaśnianie włosów. Jeśli były one już wcześniej farbowane na kolory ciemne, typu ciemny brąz czy też czerń – trzeba przeprowadzić dekoloryzację, czyli proces ściągania barwnika z naszych włosów. Niestety jest to żmudny i długotrwały proces, który jak już wyżej było wspomniane z pewnością nie skończy się na jednym farbowaniu.

Jak dbać o włosy po ich rozjaśnianiu?

Po rozjaśnianiu dobrze jest stosować szampony i odżywki do włosów farbowanych, tak aby kolor nie tracił na intensywności. Maski do włosów będą w tym przypadku również świetnym rozwiązaniem, ponieważ po myciu można przytrzymać je przez 10-15 pod czepkiem kąpielowym, a następnie spłukać. Efekty pozwolą nam odżywić nasze włosy po zabiegu.

Przydatną rzeczą będą także olejki, zwłaszcza olejek arganowy, żeby je ujarzmić podczas stylizacji. Przy regularnym używaniu go, włosy będą wyglądały zdrowo, a my będziemy mogły cieszyć się pięknym kolorem i idealnymi włosami.

Zobacz też: http://www.parafia-internetowa.pl/jak-pozbyc-sie-komarow-ze-swojego-domu-sprawdzone-sposoby-na-walke-z-owadami/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here