Jak zgasić nauczyciela?

Zastanawiasz się nad tym, jak zgasić nauczyciela, ale jak do tej pory żadna sensowna propozycja nie przychodzi Ci na myśl? Można powiedzieć, że wbrew pozorom temat jest bardzo prosty. Najlepszym rozwiązaniem jest po prostu systematyczna nauka. Jeśli uczniowie uczą się systematycznie, nauczyciel nie będzie mieć pretensji (a w każdym razie nie powinien mieć). Dobrze jeszcze podkreślić, że pewnie pojawia się wiele niezbyt miłych sposobów na zgaszenie nauczyciela. Nie trzeba chyba dodawać, że mowa o sposobach, które najkrócej mówiąc są po prostu okropne. Nie można robić nikomu krzywdy, to samo można też powiedzieć na temat pewnych żarcików. Biorąc pod uwagę to wszystko, co zostało już powiedziane, trzeba wyraźnie powiedzieć, że jest tylko jedno wyjście (i tym wyjściem jest oczywiście wspomniana już systematyczna nauka).

Jak zgasić nauczyciela?

Jak zgasić nauczyciela?Ktoś może powiedzieć, że dzieciom niejednokrotnie nie chce się uczyć. Naturalnie jest to absolutna prawda, ale nie oznacza to, że mowa o sensownym argumencie. Nauka jest bardzo ważna. Można powiedzieć, że nauka to po prostu inwestycja w siebie. Naturalnie ta inwestycja nie musi się spłacić, ale to również nie jest argument. Odpowiednia wiedza daje szansę na lepszą przyszłość. Można powiedzieć, że szczęściu zawsze trzeba pomagać i nie ma znaczenia, czy chodzi o naukę, czy o cokolwiek innego.

Dobrze jeszcze podkreślić, że dziecko musi zmagać się z wieloma pokusami, które naturalnie rzecz ujmując, w żaden sposób nie podążają w parze z nauką. Nie trzeba chyba dodawać, o czym mowa. W jaki sposób strzec się przed tymi pokusami? Trudno podać jakieś idealne rady. Mowa o pokusach, które raczej zdarzają się wszędzie. W zasadzie trzeba chyba powiedzieć tylko tyle, że nie należy ulegać presji. Nie ma wątpliwości, że w sprawie pokus, pojawia się presja (np. 16-latek pijący alkohol może sprawić, że jak rówieśnicy będą robić to samo). W sumie warto też może wziąć pod uwagę sytuacje prowadzące do tragedii. Tragiczne zakończenia wydają się najbardziej przekonujące (czemu nie sposób się dziwić).

[Głosów:4    Średnia:2.8/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here