Jak szybko czytać?

Wiele osób lubi czytać i robi to dość sprawnie. Wiadomo nie od dziś, że szybciej czytamy w myślach, kiedy musimy jeszcze wyartykułować dźwięk trwa to więcej czasu. Właśnie z tego względu sporo osób lubi czytać w głowie, nawet baz poruszania ustami. Ma to swoje plusy i minusy. Jest to umiejętność przydatna w życiu, głównie sprawdza się, kiedy szybko musimy się czegoś nauczyć.

Czasem jednak przy czytaniu można odpłynąć myślami. Kiedy dziecko w podstawówce uczy się dopiero jak opanować tę umiejętność, skupia całą swoją koncentrację na czytaniu. Potem kiedy jako dorośli ludzie mamy już opanowaną tą sztukę robimy to praktycznie nieświadomie. Dlatego własnie tak często się zdarza, że ktoś czyta, a nie wie o czym. Podobną kwestią jest umiejętność czytania ze zrozumieniem. Dobrze jest być oczytanym, ponieważ wtedy łatwiej nam się wypowiadać i mówić o tym, co się dowiedzieliśmy.

Jak szybko czytać?

Jak szybko czytać?Te osoby, które chcą przeczytać dużo interesujących pozycji książkowych, ale mają mało czasu mogą się zastanawiać jak szybko czytać. Swego czasu modne był kursy szybkiego czytania. Osoby, które w nich uczestniczyły uczyły się metod na szybkie objęcie wzrokiem tekstu i logiczne ułożenie go w głowie. Mimo, że szybkość ich czytania mogła być naprawdę imponująca, wiedzieli o czym przeczytali, czyli zrobili to ze zrozumieniem.

Nie każdy prawdopodobnie dojdzie do takiej wprawy nawet jak będzie chciał, ponieważ każdy mozg ma inne predyspozycje i zdolności, ale można znacznie zwiększyć tempo czytania, koncentrując się maksymalnie na tekście i obejmowaniu wzrokiem jak największych grup wyrazów. Niektórzy polecają ćwiczenia oka przed rozpoczęciem treningu. Dzięki temu jest ono sprawniejsze. Nawet zwiększenie tempa przyniesie określone korzyści, nie trzeba się zniechęcać i robić tyle, co w naszej mocy.

Każdy, kto tego doświadczył może być zadowolony z efektów. Nie trzeba porównywać się do innych, najlepiej cieszyć się ze swoich rezultatów, ponieważ nawet niewielkie wydawałoby się postępy są powodem do poczucia satysfakcji i zadowolenia.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here