Jak zrobić akapit w wordzie?

Tworzenie pism lub dokumentów z wykorzystaniem komputera jest stosunkowo proste. Konieczne jest jednak posługiwanie się odpowiednim oprogramowaniem, które sprawi, że treść pisma będzie składne i przyciągnie uwagę każdego czytelnika. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że zasady konstruowania dokumentów są bardzo rygorystyczne. Sprawia to, że na każdej osobie, która zajmuje się pracą tego typu, ciąży odpowiedzialność za to, jak jego treść zostanie odebrana przez odbiorcę.

Jak zrobić akapit w wordzie?

Jak zrobić akapit w wordzie?Nieznajomość podstawowych programów do obróbki tekstu może okazać się uciążliwa. Jeżeli nie wiemy, jak zrobić akapit w Wordzie, powinniśmy skorzystać z prostego tricku. W pierwszej kolejności należy kliknąć prawym przyciskiem myszy w wolne pole tekstowe. Wtedy naszym oczom ukaże się rozwijane menu, z którego należy wybrać pozycję „czcionka i akapity”. Gdy wyświetli się specjalne okienko, możliwe jest przejście do zakładki odnoszącej się bezpośrednio do akapitów. Tam należy wyrazić w milimetrach jego wielkość. Wtedy wystarczy zaakceptować dokonany wybór i sprawdzić, czy program zastosował wprowadzone przez nas zmiany.

W sytuacji, gdy musimy zmienić wielkość akapitu, a plik tekstowy otworzyliśmy na telefonie, może okazać się niezbędne wklejenie pożądanej długości. Możemy to zrobić z dowolnego pliku, który mamy zainstalowany na komputerze. Jeżeli atrybut zostanie zastosowany dla całości tekstu, zostanie on uznany przez program za domyślny. Wielu ludzi decyduje się również na manewrowanie wielkością akapitu z poziomu tabulatorów. W takiej sytuacji każdorazowe skorzystanie z przycisku „tab” generuje nowy akapit o pożądanej wielkości. Należy jednak pamiętać o tym, aby we właściwym fragmencie tekstu zaznaczyć preferowaną długość. Tak jak w przypadku klasycznych akapitów, jest ona wyrażona w milimetrach. Ponadto z tego poziomu możliwe jest wprowadzenie interlinii oraz innych atrybutów, które zwiększają czytelność tekstu. Taki dokument będzie przejrzysty dla odbiorcy, co ma ogromne znaczenie w przypadku pism urzędowych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here