Najlepszy prezent dla malucha

Urodziny to wyjątkowy dzień, który chętnie świętujemy najczęściej organizując z tej okazji imprezy urodzinowe. Jednak sprawdzają się one dopiero u przedszkolaków i starszych dzieci, potrafiących bawić się z rówieśnikami. Nie oznacza to, że przed 3 rokiem życia nie ma sensu odchodzić urodzin dziecka. Wręcz przeciwnie, tylko nieco inaczej.

Impreza urodzinowa dla malucha – dlaczego za wcześnie

Urodziny dziecka bez wątpienia są szczególnym dniem, który warto świętować już w pierwszym roku. Najczęściej organizujemy spotkania rodzinne i tak na prawdę są one dla nas a nie dla dziecka. Taki maluch jeszcze nie rozumie powodu całego zamieszania, więc może warto w nieco inny sposób spędzić ten dzień. Owszem spotkania rodzinne są wskazane i miłe, ale dla małych dzieci są zazwyczaj męczące.

Imprezy urodzinowe warto organizować dla nieco starszych dzieci, które potrafią się bawić z rówieśnikami. W przedszkolu nabywają tej umiejętności. Poza tym zawierają już pierwsze przyjaźnie, więc mogą wybierać kogo chcą zaprosić. Wówczas mamy wiele opcji na organizację urodzin dziecka.

Prosty sposób na urodziny maluszka

Na co dzień zwykle jesteśmy zabiegani i nie mamy wystarczająco dużo czasu dla siebie. Większość mam szybko wraca do pracy oddając dziecko do żłobka. Zwykle rodzice z dzieckiem spędzają jedynie wieczory oraz weekendy.

Aby urodziny dziecka były wyjątkowe, wcale nie potrzeba do tego drogich prezentów i organizacji szczególnych imprez urodzinowych. Wystarczy zadbać o rodzinną atmosferę i poświęcić ten dzień dziecku.

Cały dzień dla dziecka – najlepszy prezent

Idealnym prezentem dla maluszka może być więc cały dzień jemu poświęcony. Dzieci potrzebują bliskości oraz miłości, co z pewnością jest dla nich ważniejsze nić prezenty czy rodzinne spotkania.

Wystarczy wybrać się na spacer całą rodziną, czy też udać się w ciekawe miejsce – np. do zoo (idealne na 2-3 latków) czy na basen lub najzwyczajniej w świecie do parku. Można również urodziny dziecka spędzić na różnego rodzaju wspólnych zabawach z przerwami na rodzinne posiłki. Warto również zadbać o wyjątkowe menu zawierające ulubione dania dziecka. W ten sposób podarujemy dziecku wyjątkowy prezent – dzień spędzony z obojgiem rodziców.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here