Pielęgnacja włosów

Aby zadbać o piękny wygląd i dobrą kondycję włosów, trzeba przede wszystkim odpowiednio je pielęgnować. Nie wystarczy stosowanie przypadkowego szamponu, a od czasu do czasu zaaplikowanie odżywki. Jak o nie zadbać, aby efekty były widoczne? Kilka praktycznych porad poniżej.

Dbanie o włosy – codzienna, podstawowa pielęgnacja

Wpływ na prezencję i kondycję włosów mają nie tylko używane przez nas kosmetyki, ale również inne czynniki – jak zabiegi stylizacyjne (np. koloryzacja), używanie narzędzi fryzjerskich (jak prostownica, odpowiednia szczotka czy suszarka do włosów), sposób ich rozczesywania, a także nasza dieta.

Przypadkowe kosmetyki – jak szampony i odżywki do włosów – nie wpłyną pozytywnie na zdrowie kosmyków. Również niewłaściwe czesanie czy suszenie może je bardzo osłabić – włosy staną się słabe i kruche, mogą łatwo się rozdwajać, łamać, a nawet wypadać w większej ilości. Jednak tym razem skupmy się na kosmetykach – jak szampony, odżywki i maski do włosów.

Szampony do włosów – jak je wybierać?

Aby dopasować odpowiedni szampon do włosów, należy przede wszystkim określić potrzeby włosów – jedne wymagają na przykład nawilżenia, inne regeneracji czy blasku. Niektóre z nas walczą z tendencją włosów do przetłuszczania się, inne z rozdwajającymi się końcówkami, dlatego kluczowe jest stosowanie dedykowanych im kosmetyków, a także przestrzeganie zasad prawidłowej pielęgnacji.

Odżywki do włosów

Ważnym elementem pielęgnacji włosów jest także stosowanie odżywki. Duże znaczenie ma jednak – podobnie jak w przypadku szamponu – jest właściwe dopasowanie. Każdy rodzaj włosów – suche, przetłuszczające się itd. – wymagają innego preparatu. Odżywki do włosów działają nie wnikają w głąb włosów, działają jedynie na powierzchni. Wygładzają włosy, nabłyszczą je i ułatwią ich rozczesywanie. Warto sięgać po kosmetyki bez alkoholu, SLS-ów czy parabenów.

Maski do włosów

W regeneracji włosów pomoże maska – dogłębnie odżywia i nawilża włosy, a także zapewnia długotrwałe efekty. Odżywkę należy aplikować po każdym umyciu, ale maskę wystarczy nanieść raz w tygodniu. Musi być jednak odpowiednio dobrana do Twoich potrzeb – dostępne są m.in. maski do włosów farbowanych, cienkich, zniszczonych, suchych, kręconych itd.

Poza kosmetykami trzeba zwrócić uwagę na zasady odpowiedniej pielęgnacji, technikę rozczesywania włosów oraz codzienną dietę, gdyż również ona ma wpływ na kondycję włosów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here