Jak sprawdzić wersję Windows?

Komputery są obecne w życiu każdego człowieka, nawet jeżeli ktoś sam nie jest ich aktywnych użytkownikiem. Większość gospodarstw polskich posiada komputer, w formie stacjonarnej lub przenośnej i zazwyczaj jest to urządzenie używane na co dzień przez co najmniej jednego członka rodziny.

Jednakże nie oznacza to, że każdy użytkownik posiada wiedzę techniczną na temat posiadanego komputera oraz tego, jak on właściwie funkcjonuje. Często okazuje się, że znalezienie nawet bardzo podstawowych informacji na temat parametrów technicznych danego komputera może być wyzwaniem. Na przykład wiele osób może mieć problemy z tym, jak sprawdzić wersję Windows zainstalowaną na ich domowych komputerze czy biznesowym laptopie.

Jak sprawdzić wersję Windows?

Jak sprawdzić wersję Windows?Jest to podstawowa informacja, która jest zazwyczaj mało potrzebna, przynajmniej dopóki ktoś nie zaczyna instalować nowych programów lub sterowników i napotyka coraz to więcej problemów z brakiem zgodności pomiędzy systemem na komputerze, a wybranych programem.

Na szczęście na pytanie o tym jak sprawdzić wersję Windowsa na komputerze można bardzo łatwo znaleźć odpowiedź. A nawet ich parę, ponieważ często istnieje wiele różnych sposobów na rozwiązanie tego samego problemu.

Jednym z nich jest po prosto przyjrzenie się naklejkom, które często są umieszczane na obudowach fabrycznie nowych laptopów i komputerów stacjonarnych. Zazwyczaj użytkownicy ich nie usuwają i jest to bardzo dobry nawyk, ponieważ jeżeli w żadnym momencie użytkowania nikt nie robił większych rewolucji w systemie komputera, to jego wersja powinna pozostawać taka sama jak głosi to naklejka.

Innym sposobem, który również jest łatwy, to otworzenie Panelu Sterowania na komputerze, a następnie kliknięcie na System i Zabezpieczenia. Tam, w dodatkowej zakładce System, są informacje na temat zainstalowanej wersji systemu, a także pamięci RAM, rodzaju procesora i innych podstaw technicznych.

Zatem to jak sprawdzić wersję Windows jest pytaniem, na które bardzo łatwo znaleźć odpowiedź. Wystarczy tylko chwila i wszystko staje się jasne.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here