jak uszyć misia

Każde dziecko potrzebuje bawić się w towarzystwie zabawek. Oczywiście same zabawki nie są w stanie zastąpić czasu spędzanego z opiekunami, ale to inny temat. Tak czy inaczej dzieciństwo jednoznacznie kojarzy się wszystkim z zabawami, zabawkami. Zabawki to zatem nieodłączna część dzieciństwa. Zabawki możemy kupić w sklepie albo zrobić je samodzielnie. Jak? Możemy na przykład zrobić z drewna albo uszyć. Jak uszyć misia?

Zabawki dla dzieci

jak uszyć misiaWskazówki co do tego znajdziemy w specjalistycznej prasie, ale też w internecie Bez problemu znajdziemy filmy instruktażowe. Być może będzie tu potrzebna znajomość języka obcego, ponieważ takie filmiki mogą być w obcych językach. Zadbajmy o to, aby nasze dzieci i zawsze miały czym się bawić. Od małego budujmy dzieciach poczucie estetyki. Nie wszystkie zabawki są ładne. Cześć rodziców nie zwraca na to uwagi i pozwala dzieciom bawić się czym popadnie, nie wyrabiając w nich od dzieciństwa poczucia gustu i estetyki. Być może nie jest to największy problem dzieciństwa, ale warto aby dzieci miały ładne, estetyczne zabawki. W przyszłości dzięki temu będą mogły kształtować swój gust. Jeżeli rodzice dadzą dziecku coś co wyprodukowali samodzielnie, na przykład uszyli, będzie to miało dla dziecka zupełnie inną wartość, większą wartość. Nie należy oczywiście krytykować rodziców, którzy wszystkie zabawki kupują w sklepie albo przez internet. Taki jest ich wybór.

Jak uszyć misia?

Jeżeli jednak mamy jakieś umiejętności artystyczne na przykład umiejętność szycia to grzechem byłoby tego nie wykorzystać również w procesie przygotowania zabawki dla naszego dziecka albo też dziecka znajomych bądź przyjaciół. Miś czy lalka, którą uszyjemy dla naszego dziecka będzie miała niesamowitą sentymentalną wartość także po latach. Dziecko nie tylko będzie bawiło się tą lalką czy misiem w czasie swojego dzieciństwa, ale być może ta zabawka będzie towarzyszyła dziecku również w dorosłym życiu jako prezent i pamiątka z rodzinnego domu, przypominająca o wspaniałych chwilach z dzieciństwa. Warto przemyśleć tę kwestię i poważnie się nad nią zastanowić.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here